מסדרת בתים ענבל שחם-גליק

בא-לי סדר עוזרת לכם לקבל החלטות מושכלות הנוגעות לסידור הבית או המשרד, ופועלת בתיאום אתכם כדי לוודא שמטרותיכם נענות במהירות, ביעילות וברגישות. אם גם אתם מרגישים תקועים בתוך שגרה שמרחיקה אתכם מהמקום בו אתם רוצים להיות באמת, אל תחכו: פנו אליי עכשיו לקבלת הצעת מחיר ייחודית לפרויקט שלכם.

מסדרת בתים שמבינה אתכם

לפעמים אנחנו נתפסים לשגרה שקשה לשבור, גם אם אנחנו יודעים ומרגישים שיש לה השפעה שלילית עלינו. מתוך המקום הזה קשה מאוד לקום ולקבל החלטה שתאיים להפוך את הסדר הקיים. הרבה לקוחות פונים אליי אחרי שהתמהמהו במשך חודשים ארוכים ולפעמים אפילו שנים שבמהלכם חששו להודות בפני עצמם – ועל אחת כמה וכמה בפני אדם אחר – ששגרת הבלאגן מעיבה עליהם ועל היכולת שלהם לקחת צעד אמיץ אל השלב הבא בחייהם.

>> לקוחות מספרים ותמונות לפני ואחרי הסידור >>

מסדרת בתים ובונה אמון

העבודה בתור מסדרת בתים מושתתת בראש ובראשונה על יצירת אמון. הלקוחות שלי סומכים עליי להיכנס לתוך בתיהם, בתי הילדות שלהם או הבתים בהם גידלו את ילדיהם, לגעת בחפצים בעלי ערך סנטימנטלי ומטען רגשי, ולעזור להם לקבל החלטות טובות שיקדמו את מטרותיהם. הלכה למעשה, הלקוחות שלי מכניסים אותי אל תוך המרחב הכי אינטימי שלהם, לתוך הזכרונות ולתוך התקוות, ומוסרים לידי הרבה מאוד אחריות ושליטה בציפייה לתוצאה המיטבית.

אני יודעת שבתור מסדרת בתים עליי לנהוג ברגישות גבוהה ולבנות אמון מול הלקוח בצורה שתאפשר לו להרגיש טוב עם התהליך ועם השינוי שעתיד להתרחש. הפנייה לתיאום פגישה עם מסדרת בתים לא מבטיחה שכל היבטי החיים יסתדרו מחדש כמו קסם, אבל כן מניחה את התשתית להרגשה של שליטה חדשה על המהלכים שקורים לנו.

 

העקרונות המנחים בסידור הבית

את התוצאות הטובות ביותר בסידור הבית אפשר להשיג כאשר מארגנים מראש את המשימות ומבצעים אותן אחת לאחת בעקביות, תוך ראיית התמונה המלאה. לפני שאני מתחילה, אני לומדת את השגרה וההתנהלות היום יומית של בני הבית, כך שסדרי העדיפויות בסידור חלקי הבית, יקבעו לפי הצרכים והשימושים בכל חלל ותחום. לאחר מכן, עוברים לשלבי המיון ואני ממליצה לא להצטער על חפץ שהוחלט להשליך או למסור הלאה, מישהו אחר ימצא בו שימוש לטובה. במידה וקיימים סנטימנטים לחפצים מסוימים או שמתקשים להיפרד מהם, אפשר לסנן אותם על פי שאלת המבחן "האם נציב אותם גלויים או סמויים?". אם בחרתם להציבם מאחורי דלתיים סגורות, מוטב שתחשבו שנית האם הוא באמת נחוץ לכם. מניסיון אישי – חלק גדול מהם אתם תעבירו הלאה. לא את כל החפצים הקיימים בבית צריך, למעשה אם נזרוק את הרוב, לא נרגיש בחסרונם. זכרו: הקושי להיפתר מחפצים הוא לא כי הם נחוצים אלא כי הפרידה מהעבר והמוכר, קשה לנו.

 

כיצד אני עוזרת לסדר את חדרי הבית?

מסדרת בתים

סידור הבית שלי כולל את כל החללים ולכן, כל חלל עובר ארגון מחדש, בהתאם לסדרי העדיפויות ולדגשים שנותנים בני הבית. למשל, אם חדרי השינה יהיו ראשונים אז כל החפצים שאינם בשימוש ונערמו כל השנים בין מדפים ובתוך המגרות, יצאו החוצה לפח האשפה הקרוב או ימסרו לתרומה, על פי החלטת המשפחה. רק חפצים אהובים ונחוצים יישארו ללון איתכם והם יעברו לשלב המיון הקטגורי. המיון הקטגורי לרוב יתבצע לפי מיקום האכסון, דוגמת בגדים עונתיים, אותם אני מקפלת ומניחה בקפידה על המדפים הנגישים, לפי חלוקה לסוג הפריט, זאת לעומת בגדים שאינם בעונה, אותם אעביר לאחסון בחלקו העליון, האחורי של הארון או במדפים צדדים.  את אותו תהליך מיון וסידור אני מבצעת גם עם צעצועים, ספרים, ניירת וכדומה. מילת הדגל שלי בכל סידור וארגון היא נגישות, כך שיוצא שבהתאם לצורך אני ממליצה גם להחליף את מקומות האחסון של כל אחד מהם, בהתאם לרמת השימושיות שלהם, כך שתוכלו להנות גם מהסדר וגם מרענון הבית.

קצת על הפסיכולוגיה של מסדרת בתים

כשאנו משוחררים ממחשבות טורדניות על משימות סדר וארגון שעומדות לפנינו, אנו פנויים לייצר לעצמנו שגרה חדשה שמכילה בתוכה את השאיפות והחלומות שלנו, בצורה פורה ומשמעותית. במובן הזה, אני עושה הרבה יותר מ"רק" מסדרת בתים: אני עוזרת ללקוחות שלי להגיע למקום אליו כמהו במשך זמן רב, ושמכל מיני סיבות התקשו להוביל את עצמם אליו.

אני מזהה שמוטלת עליי אחריות רבה וציפייה, ועל כן עושה הכל כדי לשמר את האמון שניתן בי. מרגע שהורם מעל ללקוח עול הבלאגן, הוא מתפנה לראות לנגד עיניו את האפשרויות שעומדות מולו, בכל היבטי חייו. במובן הזה, אני פועלת במידה רבה מתוך תחושת שליחות, וזו ניכרת במסירות הגבוהה שאני מפגינה כלפי כל פרויקט ופרויקט.

 

בא-לי מוצרים נבחרים

לקוחות מספרים

"הייתי מיואשת, לא מצאתי שום דבר בארון הבגדים שלי וזו היתה סיבה מעולה לקנות.
לשמחתי הרבה פסח הגיע וענבל באה לעזור לי בעיקר עם ארון הבגדים. כמות השקיות שתרמתי לא מביישת חנות כלבו ענקית."
משפחת אייזן
קרא עוד סיפורי לקוחות
משוב