סידור הדירה לקראת החורף

5 נובמבר, 2017

רגע אחרי שסיימתם לארח את המשפחה בחגים ולצאת לטיולים ורגע לפני שהחורף כבר בעיצומו, זה הזמן המתאים להתפנות לעשות סדר בבית. סידור הבית ושימוש באמצעי אירגון ואחסון לארונות הבגדים, חלל הכניסה לבית וכדומה, יאפשר להחזיר אותו לשיגרה נעימה, לרענן ולהכניס את אווירה החורפית החמימה לביתכם. 

טיפ קטן וחשוב לפני שמתחילים בסידור הבית!

לפני שמתחילים, צריך לזכור שהבית נועד לשרת אתכם ולא אתם אותו, לכן, לצד פונקציונאליות ופרקטיות, מומלץ מאוד שהבית ישקף את התחושות, הרצונות והאהבות שלכם. לא כל "חוסר סדר" הוא בהכרח רע ואם אתם נוטים, למשל, לזרוק "ערימה" מטריות בכניסה לבית, זה בסדר גמור- כל עוד אתם נעזרים במוצרי דקורציה ואחסון לצורך ארגון המטריות, כגון סל מתכת דקורטיבי שניתן "להשליך" אליו את המטריות הנוטפות.  

איך מתחילים לעשות סדר בבית?

רבים מאיתנו מתקשים לפנות זמן וחשק לסידור הבית ולכן תמיד אפשר להיעזר במסדרת בתים, שתייעץ ותארגן מחדש עבורכם. אם תרצו לעשות זאת בעצמכם בכל זאת אז מומלץ לפנות זמן מבלי שתאלצו לקחת "ימי חופשה" נוספים. שימרו לעצכם בלו"ז השבועי כמה שעות, בימים שמתאימים לכם, ותעשו סדר בבית לאט לאט, כלום לא בוער. מומלץ להתחיל מחדרי השינה, מהסיבה הפשוטה שממילא עם חילופי העונות מתעורר הצורך להחליף את בגדי הקיץ והסתיו בבגדי החורף- משימה הכרוכה בלא מעט אירגון וסידור החדרים.  

סידור ואירגון ארונות הבגדים

בהזדמנות זו מומלץ להשקיע ולהוציא את כל מה שנמצא בארון הבגדים. לא "במכה אחת", אלא מדף מדף, מגירה, מגירה, כך שהניקיון והסדר ישמרו גם במהלך העבודות ויתרמו לתוצאה וגם... למקרה שלא תספיקו לסדר את הארון באותו היום- כדי שהחדר לא יראה כמו "אחרי מהפכה" עד לסיום המלאכה... מכל מדף, מגירה או קולב יש למיין בנפרד את הבגדים והחפצים שמצבם מאפשר מסירה (נעלים, עניבות, צעיפים, שמיכות קיץ וכו'), ואת אלו שכבר אינם ניתנים לשימוש וצריך לזרוק. השאירו רק את בגדי הקיץ שאתם יודעים שבוודאות תלבשו גם בקיץ הבא ומומלץ מאוד להיפרד בידידות מכל מה שלא נעשה בו שימוש בעונה האחרונה, כי סביר להניח שכבר לא ייעשה בו שימוש בעתיד. 

אריזה ואחסון ארונות

את כל מה שנשאר יש לארוז וכאן מגיע החלק החשוב ביותר במלאכת סידור הבית- לרשותכם שפע של אמצעי אחסון, כגון סלים וסלסילות, חליפון לשמירה על חליפות בתלייה, מתקן אחסון חפצים מתחת למיטה, שקיות וואקום שטוחות ומרובעות ועוד ועוד. השתדלו שכל מה שנארז יונח מחדש במקומות שאינם מפריעים לתנועה ואינם מעמיסים על העין. עכשיו כשהארון ריק והכל הונח במקומו, זה הזמן להוציא את כל בגדי ואביזרי החורף ולהחזיר מחדש לארון את האלו שהחלטתם להשאיר ומתאימים לכל ימות השנה.

סדרו את המדפים, הארונות והמגירות מחדש לפי תדירות השימוש (תדירות מרובה/ פעם ב ... ולעיתים רחוקות) ולפי קטגוריות, כגון מכנסים ארוכים, סוודרים, חולצות, הלבשה תחתונה, חליפות ושמלות לתלייה, שמיכות ועוד. גם בתוך הקטגוריות יש לעשות הפרדה, למשל בין גרביים לתחתונים, כך שהסדר ישמר והנגישות תהיה מקסימאלית. לרשותכם שפע של עזרי אחסון, כגון "שמלת" כיסים לתלייה על דלתות הארון, שם ניתן להניח את החפצים הקטנים, תיבות אחסון וסלסילות, שיכולות לסייע בהפרדת ההלבשה התחתונה, קולבים הבנויים ממספר קומות, קולבים מונעי החלקה, מתקנים לנעליים, ועוד. הארונות חייבים להשאר מאווררים, יש להימנע מעומס יתר וכמובן רצוי לשמור על נוחות מקסימאלית לשימוש היום יומי. 

מעילים ומטריות במקום כובעי מצחייה

בסידור הבית לחורף חשוב להקפיד על הכניסה לבית ולמנוע את מראות החורף של בוץ, מגפיים ומטריות זרוקים בערבוביה בכניסה ובסלון. זה הזמן לסדר מתקני איחסון נוחים, מתלים, ארגזים, מתקני נעלים וכל דבר שיוכל לסייע לשמור על הסדר בכניסה לבית. איחסון וסדר נכונים, ימנעו מהבלגן לעבור לתוך הסלון וישאירו את הכניסה נעימה ונגישה. הכינו קולבים לצעיפים ומעילים דלי דקורטיבי למטריות וחישבו על פתרונות יצירתיים נוספים, כגון ספסל שמהווה גם מקום אחסון למגפיים ושימושי ביותר לנעילתם ולחליצתם, מדפים וסלסילות שיכולים להיות פתרון נהדר עבור כובעי הצמר, הכפפות וכדומה.

בא-לי מוצרים נבחרים

לקוחות מספרים

"כשענבל הגיע היה לי מזווה מבולגן ולאחר כמה שעות. ראה איזה פלא. הכל מסודר ומתוקתק. תודה"
משפחת אילון
קרא עוד סיפורי לקוחות
משוב