חומרים שיעזרו לכם לסדר את הבית

כולנו חולמים על סידור הבית: להיכנס בסופו של יום ארוך למרחב שכולו עומד לרשותנו, כשמישהו אחר כבר טיפל בטרדות ובקשיים הלוגיסטיים הקטנים והגדולים. למרבה המזל, לא צריך לנסוע לבית מלון כדי לזכות לחוויה דומה, שבה כל דבר מצוי במקומו ואתם פנויים להתפנק. הסדר מתחיל קודם כל בהחלטה. אם אנחנו לא מרגישים ש"הרווחנו" את זה, נמשיך לרדוף אחרי השעון ולהתייחס אל סידור הבית בתור פריווילגיה שאולי תהיה מנת חלקנו ביום מן הימים.

אני פה כדי לומר לכם בצורה חד משמעית: מגיע לכם. מגיע לכם לחיות היטב, להשתחרר מן הכבלים המדומים שמחזיקים אתכם במקום ולהחליפם לטובת איכות חיים ושלווה, בכל יום מחדש.

איך מתחילים לסדר את הבית?

מכיוון שכל פרויקט הוא שונה, ראשית יש לאפיין את הצורך שהביא אתכם לקבל את ההחלטה לשנות:

✧ האם איבדתם דבר-מה בעל ערך והחלטתם שרק באמצעות סדר בבלאגן תוכלו לדעת תמיד היכן מונח כל דבר, מה ישנו ומה חסר, ומה אינכם מעוניינים לשמור עוד?

✧ האם אתם עומדים לפני או אחרי שינוי בתא המשפחתי, למשל מעבר של הילדים הבוגרים לדירה ראשונה משלהם?

✧ האם אתם עומדים בפני שינוי קריירה ומעוניינים להקדיש מרחב בביתכם לעבודה?

✧ האם אתם מעוניינים לצמצם את הריהוט והחפצים בביתכם, לחיות חיים מינימאליסטים יותר, למכור או לתרום את מה שאינו עוד בשימוש?

✧ האם אתם מעוניינים למכור את ביתכם ומקווים למשוך קונים באמצעות עשיית סדר?

✧ לאחר שהובהרה מטרת הפרויקט, אפשר להתחיל להתארגן הן מבחינת החומרים הנדרשים והן מבחינת תכנון הזמן היעיל ביותר. 

רגע לפני: מה להכין לקראת הסידור?

גם כאן, הכל תלוי בפרויקט עצמו, אבל ישנם כמה דברים שמומלץ שיהיו בהישג יד כדי להבטיח התחלה חלקה שתשמור על מצב רוח מעודד ותבטיח את השלמת הפרויקט בזמן סביר ובתוצאות מצוינות:

חומרי ניקוי, בייחוד מטליות להסרת אבק – בין אם אתם מסדרים את ארון הבגדים או מפנים את הבוידעם, אם תשמרו על הסביבה שלכם נקייה ואת החפצים נטולי אבק זה יוביל לתחושה מיידית של הישגיות והצלחה. תחושה זו הינה מרכיב פסיכולוגי חשוב לכל משימה של סדר בבית: תוצאות שאפשר לראות מיד. חשוב לא פחות לזכור שכשהכל נקי מסביב יש תמריץ גדול יותר למיין ולסדר את מה שלא זקוקים לו ולבטח יעמיס על שגרת הניקיון בהמשך.

ארגזים איכותיים – גם אם אתם לא עוברים דירה, ארגזים עוזרים לתחום ערימות שלבטח יתהוו. אם מדובר בפרויקט גדול, מומלץ שיהיו לכם לפחות שני ארגזים זמינים: ארגז "לזרוק" ובו פריטים בלויים ואשפה שתוכלו לפנות בהמשך, וארגז "לתרום" שבו פריטים במצב טוב שיכולים להיות מועברים לתרומה או לחלוקה בין חברים. אם אינכם יודעים לאן לתרום את חפציכם, תוכלו להעבירם למחלקת הרווחה בעיר מגוריכם או להעלות תמונות של הפריטים לרשתות החברתיות כדי שימצאו בית חדש.

מוזיקה טובה – אל תתפתו לסדר כשהטלוויזיה דלוקה. במצב כזה חיש מהר תמצאו את עצמכם בוהים במסך ומוסחים מהמטרה לשמה התכנסתם. מוזיקה, לעומת זאת, היא תוספת מבורכת, בייחוד אם היא מעוררת בכם מוטיבציה ומשרה עליכם אווירה טובה ואנרגטית.

זמן – סדר בבית לא יקרה בתוך שעה או שעתיים כשעושים זאת ברצינות. פנו לעצמכם יום חופשי ללא הסחות דעת וללא מחויבויות אחרות. קבלו את ההחלטה להשקיע במשימה שלפניכם עד תומה, ולא לנסות להקדיש לה זמן "בין לבין". מגיע לכם לפעול מתוך התכוונות, ולקצור את פירות עמלכם. 

בא-לי סדר

עם יד מכוונת, חיוך רחב ואהבה אמיתית לתחום, בא-לי סדר מגיעה אליכם הביתה ועוזרת לכם בכל פרויקט של סידור הבית. לא בטוחים שאתם יודעים היכן להתחיל? רוצים לגלות את הפוטנציאל האמיתי של הבית שלכם? מתקשים למצוא זמן ומוטיבציה לשינוי? סובלים ממוגבלות תנועתית כלשהי, או מכירים מישהו שמתקשה בהיבטים הפיזיים והפסיכולוגיים של סדר בבית? פנו אליי עכשיו לקבלת הצעת מחיר!

בא-לי מוצרים נבחרים

לקוחות מספרים

לפעמים צריך לשחרר ולתת למקצוענים שבתחום לעשות את העבודה... מעבר דירה צריך לעשות בצורה המושלמת ביותר, ולכן אני את הבחירה שלי עשיתי. תודה רבה לצוות המנצח " בא לי סדר- פתרונות סדר ואירגון". ותודה רבה לך Inbal Shacham Glick בזכותך למדתי לשחרר ולתת לטובים בתחום לעשות את העבודה.
משפחת אלחדד
קרא עוד סיפורי לקוחות
משוב